Rosteme s knihou

V září se naše škola vydala vstříc celoročnímu projektu nesoucí název – Rosteme s knihou. Byl zařazen nový zájmový kroužek, který záměrně a cíleně podporuje čtenářskou gramotnost, která se pomalu vytrácí z podvědomí dětí a žáků. Naší snahou je zábavnou, hravou, tradiční i netradiční formou dostat jednu knihu do co možná nejvíce lidských rukou.

Naši žáci se do čtenářských dovedností hojně zapojili a byli nápomocni při zrodu velkého nápadu a  ještě větší rekonstrukce.

Aktuálně se můžeme pochlubit, že naše snaha, kreativita a podnikavost přináší své ovoce. V prvním patře vyrostla nádherná knihovna, která bude naše žáky inspirovat k četbě a rozvoji čtenářských dovedností. S realizací nám pomohl projekt určený pro naše žáky (OP JAK), ze kterého hradíme projektové dny, různorodé školní pomůcky a v neposlední řadě zhotovení školní knihovny.

Také se nám podařilo oslovit člověka, jenž má k dětem velmi blízko, a to pediatričku MUDr. Kateřinu Königsmarkovou, která přispěla sponzorským darem na nákup nových publikací částkou 10 000,- korun. Patří jí tímto velký dík.

I vy, jakožto příznivci naší školy, se můžete připojit a pomoci vybavit naší školní knihovnu libovolnými publikacemi. Pokud máte jakýkoliv nápad, dotaz či prosbu, kontaktuje p. Otcovou, která Vás navede správným směrem – otcova.sarka@seznam.cz; nebo osobně po předchozí dohodě.

• Obrázek k příspěvku Rosteme s knihou

Nastavení soukromí